4 dowody na to, że szkolenia online to przyszłość

 4 dowody na to, że szkolenia online to przyszłość

Kursy online niosą za sobą wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Dzięki samodoskonaleniu, Twój zespół się rozwija i zdobywa cenne umiejętności, a Ty budujesz markę pracodawcy i masz dokształconych pracowników. Pomimo, że na rynku udział szkoleń online nadal jest dużo mniejszy od tych tradycyjnych, to według ekspertów Onex Group, już co szósty przedsiębiorca organizuje je w swojej firmie. Sprawdź 4 powody, dla których szkolenia online to przyszłość!

Każdego dnia ludzki umysł musi przyswoić ogromną ilość informacji. Jesteśmy zasypywani wiadomościami z wielu źródeł, które nie zawsze są prawdziwe i coraz trudniej skupić nam uwagę na tym, co naprawdę ważne. Bodźce napływające z wielu stron oraz wykonywanie kilku zadań naraz potrafią bardzo szybko zdekoncentrować i rozproszyć myśli. Według badań, przeciętny Europejczyk najwyższy poziom koncentracji może utrzymać maksymalnie przez 11 minut. Jak w takim razie skoncentrować się na nauce, a co dopiero całodniowych szkoleniach skoro ich efektywność nigdy nie będzie zadowalająca. Rozwiązaniem są szkolenia dostępne w formie e-learningu, które nie zabierają aż tyle czasu i energii. Jednak większość przedsiębiorców nadal nie traktuje szkoleń online jako realnej konkurencji dla szkoleń stacjonarnych. Jeśli chodzi o pracowników, aż 60% z nich uważa, że e-learning jest zdecydowanie najwygodniejszą formą nauki. Co na to wpływa?

Oszczędność czasu

Żyjemy w świecie, w którym, aby mieć czas na wszystko, doba musiałaby trwać 48 godzin, choć pewnie i to by nie wystarczyło. Niestety na to wpływu nie mamy, ale na optymalizację naszego czasu – jak najbardziej. Jak wycisnąć z niego jak najwięcej nie tracąc ani jednej cennej minuty?
Przede wszystkim wykorzystując formułę e-learningu, można poszerzać swoją wiedzę w dogodnym dla siebie momencie. Szkolenie tradycyjne zajęłoby niemal cały dzień, natomiast w przypadku kursów internetowych, można wykonać je w przerwie pomiędzy różnymi czynnościami. Zapomnijcie o całodniowych delegacjach i szkoleniach wyjazdowych, na które sama podróż pochłania sporo czasu. Szkolenia online podzielone na małe partie wymagają jedynie 5 minut każdego dnia, a przynoszą pożądane efekty dzięki maksymalnemu skupieniu i kondensacji wiedzy w minimalnie krótkim przedziale czasu.

Dostęp dla wszystkich

Wpadło Wam w oko fajne szkolenie, ale nie macie jak dotrzeć do miasta, w którym jest ono organizowane? Na pewno spotkaliście się z taką sytuacją i byliście zmuszeni uznać ofertę za nieistotną, pomimo tego, że w rzeczywistości była atrakcyjna. Dzięki szkoleniom online, nie musicie się już martwić o problem komunikacyjny, ponieważ nie jest istotne czy mieszkacie w dużej metropolii czy małym miasteczku. Wystarczy wykupić dostęp do panelu i zacząć szkolenie! Dostępne natychmiast i dla każdego, bez względu na miejsce pobytu. Możecie szkolić się na malowniczej plaży, pod palmami, w pociągu, kawiarni, biurze czy hotelu. A wszystko, czego potrzebujecie to dostęp do Internetu.

Jakość

Pewnie się zastanawiacie czy krótkie lekcje są tak samo skuteczne jak długi panel prowadzony przez wykładowcę? Otóż tak. Są nawet skuteczniejsze. Przypomnijcie sobie, ile razy, siedząc na spotkaniu biznesowym lub przeciągającej się naradzie, marzyliście tylko o tym, aby jak najszybciej wyjść? Dokładnie tak samo jest ze szkoleniami tradycyjnymi. Chcemy je jak najszybciej zdać i przejść do innych obowiązków. Formuła e-learningu jest o tyle skuteczna, ponieważ jej podstawą jest minimum czasu i maksimum treści. Podczas krótkich lekcji ludzki umysł jest w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji, a w efekcie zapamiętać więcej. Z kolei dzięki wykorzystaniu animacji i elementów interaktywnych treści są bardziej atrakcyjne, a odbiorcom łatwiej się skupić na nauce.

Atrakcyjna cena

Przeprowadzenie tradycyjnego szkolenia dla dużej grupy pracowników to spory wydatek. Organizując szkolenie, w kosztorysie trzeba uwzględnić wynajęcie sali, osoby prowadzące panel, dojazd, catering i multum innych rzeczy, które generują dodatkowe koszty. Przeniesienie oferty szkoleniowej do sieci, doprowadziło do obniżenia cen. Decydując się na taką formę płacimy jedynie za wiedzę, czyli dostęp do materiałów szkoleniowych. Często nie tracimy nawet czasu na zbędne formalności czy opłaty aktywacyjne bo dostęp do serwisu i szkoleń otrzymujemy od razu. Nic tylko korzystać!

Choć pracownicy coraz bardziej cenią szkolenia online, wielu przedsiębiorców musi jeszcze „dojrzeć” do skorzystania z takiej formy. Jak przyspieszyć ten proces? Najlepiej na własnej skórze sprawdzić, na czym polega formuła e-learningu i dlaczego warto z niej skorzystać. Dzięki 300 krótkim animacjom wideo można rozwinąć nawet 48 różnych umiejętności.

Przekonaj się, ile nauczyć się można na kilkuminutowym szkoleniu online!

SPRAWDŹ!

4 dowody na to, że szkolenia online to przyszłość
Oceń ten post