Informacja prasowa

 

Łódź, 22.03.2018r.

Informacja prasowa (do natychmiastowego wykorzystania)

 

Łódzka firma dostarczy przełomowe rozwiązania szkoleniowe dla firm produkcyjnych

GroMar.eu, łódzka firma specjalizująca się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań e-learningowych opracowuje przełomowe rozwiązanie w obszarze szkoleń pracowników firm produkcyjnych. Do stworzenia, a następnie prowadzenia szkoleń, zostanie wykorzystana jedna z najnowocześniejszych technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR i AR.

Nowopowstałe szkolenia wykorzystujące technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości pomogą odwzorować naturalne środowisko pracy w firmach produkcyjnych. W połączeniu ze specjalnie do tego przeznaczonymi kontrolerami i goglami VR, odpowiadającymi narzędziom produkcyjnym, pracownik może uczyć się jak wykonać potrzebne czynności, mając wrażenie, że robi to w rzeczywistości. W porównaniu do sytuacji, gdy tego typu szkolenie musiałoby się odbyć pod warunkiem zatrzymania linii produkcyjnej (co jest zbyt kosztowne do powszechnego stosowania), szkolenia dostarczone przez GroMar pomogą oszczędzić firmom ogromne ilości kosztów. Ponadto, szkolenie w świecie wirtualnym eliminuje ryzyko wypadków, które pojawiało się podczas szkoleń metodą tradycyjną.

Zastosowanie AR i VR również wpasuje się idealnie w trendy pojęcia „Industry 4.0”, czyli wykorzystania najnowocześniejszych technologii w służbie różnym gałęziom przemysłu.

Technologia Virtual Reality, bardzo popularna w branży rozrywkowej, a szczególnie w grach komputerowych, teraz znalazła swoje zastosowanie również w przemyśle i produkcji. Wykorzystanie tej technologii w szkoleniach pracowniczych znacząco przyspieszy proces nauki i ułatwi produkcję. Dzięki temu pracownik będzie potrafił samodzielnie realizować i monitorować proces oraz jakość produkcji, a także ćwiczyć czynności niezbędne do prowadzenia tego procesu.

”Nasze najnowsze rozwiązanie kierowane do firm produkcyjnych pozwoli szkolić pracowników znacznie szybciej, efektywniej i niewspółmiernie taniej niż dotychczas” – mówi Marcin Pisarski, Prezes GroMar.eu. „Jestem przekonany, że wychodząc naprzeciw potrzebom firm sektora produkcji, stworzymy optymalne warunki do zwiększenia liczby szkoleń dla pracowników, podnoszenia ich kwalifikacji i rozwoju osobistego, a co za tym idzie, zwiększenia wydajności produkcji całej organizacji.”

 

O firmie GroMar.eu

GroMar® to dynamicznie rozwijająca się nowoczesna firma działająca od 1999 roku w branży informatycznej zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Uplasowała się na 21. miejscu wśród 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w centralnej Europie według rankingu „Deloitte Technology Fast 50 in Central Europe”.

GroMar specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań e-learningowych, a misją firmy jest propagowanie nowoczesnych i użytecznych form nauczania, służących zdalnemu podnoszeniu kompetencji. Oprócz rozwiązań e-learningowych oferuje różnorodne usługi z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, które koncentrują się na dostarczaniu klientom rozwiązań dopasowanych do ich oczekiwań.

Do tej pory firmie GroMar zaufały takie marki jak m.in.: mBank, PLL LOT, PZU, Rossmann, Poczta Polska, DOZ, Orlen, Pepco oraz Tesco.

Informacja prasowa
Oceń ten post