Najnowsza wersja Edytora LearnWay – jakie zmiany?

Edytor LearnWay - nowa kompilacja 1.4.0

Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkolnych ławek, ale także pora na najnowszą wersję jednej z naszych usług, Edytora LearnWay. Wprowadzana kompilacja została opatrzona numerem 1.4.0 i wchodzi w życie 18 września br. Niesie za sobą, rzecz jasna, pożądane zmiany optymalizacyjne oraz nowe możliwości graficzne. Zobacz, co zmieniło się w edytorze – przedstawiamy wprowadzone funkcje oraz poprawki.

 

Czym jest Edytor LearnWay?

Edytor LearnWay to narzędzie, które umożliwia w pełni samodzielne przygotowywanie szkoleń, bez niczyjej ingerencji. Dużym plusem rozwiązania jest zgodność ze wszystkimi urządzeniami powszechnego użytku, tj. komputer, tablet i smartfon – dzięki temu możesz tworzyć rozmaite treści praktycznie z każdego miejsca! Sam/-a masz wpływ na to, jak wygląda efekt końcowy, a w razie potrzeby zawsze służymy wsparciem graficznym czy też merytorycznym. Nie musisz się martwić o utratę danych – wszystko zostaje zsynchronizowane w chmurze! Brzmi zachęcająco? Wejdź po więcej na stronę: www.gromar.eu/uslugi/edytor-szkolen.

 

Jakie zmiany w wersji 1.4.0?

  • Nowa szata graficzna

Zmienił się całkowicie wygląd edytora, który zaprojektowano mając na względzie intuicyjność i wygodę użytkowania nawet przez mniej doświadczone osoby.

Nowa szata graficzna w edytorze

  • Możliwość wyboru pustego layoutu

Wprowadzono możliwość tworzenia pustego layoutu, czyli „projektant” szkolenia może utworzyć tło zgodne z własnymi potrzebami lub dodać przyciski nawigacyjne na dole. Dzięki temu przejmuje kontrolę nad całą szatą graficzną szkolenia.

Tworząc szkolenie mamy do wyboru kilka layoutów, które są widoczne dla użytkownika końcowego. Zawierają one przyciski na pasku, wspomniany pasek u dołu okna i kolor tła, na którym umiejscowione są obiekty. Wybierając layout „Empty” użytkownik dostaje możliwość stworzenia szkolenia od zera.

 

  • Nowe typy animacji

Zostały dodane kolejne efekty animacyjne, które tworzą obecnie imponującą bazę blisko 70 opcji do wyboru. Kreator w poprzedniej wersji zawierał ich kilkanaście, tj. „wjazd z lewej”, „wjazd z dołu” itp. Ponadto jest dostępnych ponad 450 gotowych elementów do animacji (postaci, rzeczy itp.) i istnieje możliwość powiększenia tego zbioru o własne materiały.

Nowe typy animacji do wyboru

  • Możliwość przeciągania zasobów z dysku na slajd

Uczestnik do tej pory musiał wejść w moduł „Moje zasoby”, kliknąć zakładkę „wgraj” i wyszukać na dysku plik, który chce zamieścić, a następnie dodać do szkolenia. W nowej wersji edytora może przeciągnąć potrzebny materiał bezpośrednio ze swojego dysku na ekran szkolenia i system automatycznie go doda oraz otworzy na bieżącym slajdzie.

 

  • Dodano opcje wyrównywania obiektów

Wzbogacono wyrównywanie obiektów umieszczonych na slajdzie o dodatkowe opcje: do lewej, prawej, góry i dołu. Do tej pory dostępne było wyśrodkowanie w pionie i poziomie.

 

  • Poprawiono kreator wykresów

Generator wykresów zmienił wygląd i został poprawiony funkcjonalnie. Dodano podgląd wykresu na żywo. Jednocześnie wyeliminowano błędy pojawiające się przy poprzedniej wersji Edytora LearnWay.

Ulepszone działanie kreatora wykresu

  • Wprowadzono nowy parametr pozwalający wrócić do poprzedniego pytania w teście

Został dodany parametr, dzięki któremu twórca może zdecydować, czy uczestnik który przechodzi test ma mieć możliwość powrotu do pytania na które odpowiadał, czy też nie. Poprzednia wersja, po utworzeniu testu w szkoleniu i wyznaczeniu progu szkolenia, nie pozwalała wracać do poprzedniego pytania.

 

  • Stabilizacja istniejących modułów

Poprawiono funkcjonowanie edytora poprzez udoskonalenie kodu, dzięki czemu wyeliminowano jego niestabilne działanie.

 

Zobacz więcej screenów z wersji 1.4.0:

Jeden ze screenów do wersji 1.4.0 Edytora LearnWayJeden ze screenów do wersji 1.4.0 Edytora LearnWayJeden ze screenów do wersji 1.4.0 Edytora LearnWayJeden ze screenów do wersji 1.4.0 Edytora LearnWay

Najnowsza wersja Edytora LearnWay – jakie zmiany?
5 (100%) 2 głos[ów]