facebook script

Nowości

Szkolenia gotowe

JUŻ 24 000 OSÓB PODNIOSŁO SWOJE KWALIFIKACJE

Szkolenia przygotowane przez ekspertów tematycznych i specjalistów ds. e-learningu to zestaw 77 tematów opracowanych w nowoczesnej, multimedialnej i przystępnej dla użytkownika formie. Szkolenia udostępniamy na naszej autorskiej platformie LearnWay lub na platformie Klienta

zamów demo

lista dostępnych szkoleń

WYBIERZ INTERESUJĄCĄ CIĘ KATEGORIĘ I SZKOLENIE

Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy

poszukiwany

dopasowanie

przykład

Cel szkolenia

Szkolenie to jest przewidziane dla osób pracujących w instytucjach finansowych oraz dla wielu podmiotów obowiązanych do przygotowywania i prowadzenia przewidzianych ustawą dokumentacji. Dzięki udziałowi w tym szkoleniu pogłębisz swoją wiedzę na temat stanu prawnego dotyczącego prania brudnych pieniędzy w Polsce i w Unii Europejskiej oraz poznasz praktyczne przejawy tego procederu. W trakcie jego trwania dowiesz się, w jaki sposób różne formy opodatkowania dochodów mogą zostać wykorzystane do prania pieniędzy, ale również na temat tego, jakie instytucje są w sposób szczególny odpowiedzialne za przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy  poznasz ich prawa i obowiązki. Nauczysz się również czym jest i na czym polega obowiązek typowania transakcji oraz według jakich kryteriów można go dokonać.

Plan szkolenia

 1. Źródła prawne systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy w Polsce i Unii Europejskiej
 2. Pranie pieniędzy – definicja, fazy procederu
 3. „Brudne pieniądze” w kontekście nieujawnionych źródeł przychodu
 4. Opodatkowanie dochodów jako forma prania pieniędzy
 5. Kto i dlaczego podlega ustawie – obowiązki i uprawnienia instytucji obowiązanych
 6. Typowanie transakcji
 7. Odpowiedzialność administracyjna i karna
 8. Test

Wyróżniki szkolenia

Zagadnienia związane z praniem brudnych pieniędzy omówione zostały przy użyciu postaci animowanego detektywa. Przytacza on liczne przykłady pozwalające lepiej zrozumieć prezentowane tematy oraz udostępnia uczestnikom ćwiczenia porządkujące i sprawdzające wiedzę.

Dane liczbowe

 • Całkowita liczba ekranów szkolenia – 142
 • Całkowita liczba interaktywnych ekranów ćwiczeniowych – 28
 • Liczba interakcji – 44
 • Szacowany czas trwania szkolenia – 2 h 15 min

zaufali nam

Wybrani klienci:

opinie klientów

pozostałe usługi

 

skontaktuj się z nami

 

kontakt

Podając adres email wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (w tym informacji handlowej) za pomocą środków komunikacji elektronicznej od Gromar sp. z o.o oraz na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wiem, ze w każdym momencie mogę odwołać w/w zgodę, pisząc na adres: GroMar® Sp. z o.o, ul. Tuszyńska 98, 93-305 Łódź lub wysyłając emaile na adres: info@gromar.eu.

Podając numer telefonu komórkowego wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji (w tym informacji handlowej) za pomocą środków komunikacji elektronicznej od Gromar sp. z o.o. oraz na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wiem, ze w każdym momencie mogę odwołać w/w zgodę, pisząc na adres: GroMar® Sp. z o.o, ul. Tuszyńska 98, 93-305 Łódź lub wysyłając emaile na adres: info@gromar.eu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu oraz danych o dokonywanych przeze mnie z Gromar sp. z o.o. transakcjach dla celów marketingowo-promocyjnych (w tym celem otrzymywania informacji handlowych od Gromar sp. z o.o.) i statystycznych oraz dla celów analiz rynkowych. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wiem , że przysługuje mi prawo dostępu do treści danych i prawo ich poprawiania. Zostałem/am poinformowany/a, że mój adres email i numer telefonu komórkowego będą wykorzystane dla wyżej wymienionych celów jeśli wyraziłem/am na to zgodę. Wiem, ze w każdym momencie mogę odwołać w/w zgodę, pisząc na adres: GroMar® Sp. z o.o, ul. Tuszyńska 98, 93-305 Łódź lub wysyłając emaile na adres: info@gromar.eu.

kontakt

Odbierz bezpłatne szkolenie

Wybrane szkolenie dla dowolnej liczby pracowników.

multimedia