CASE STUDY – time:matters

case study

Mamy niesamowitą przyjemność realizować kolejny inspirujący projekt kompleksowego wdrożenia e-learningu. Tym razem współpracujemy ze specjalistami, którzy na co dzień realizują transport krytyczny czasowo, tak aby dostarczyć towar klientowi, w dowolnym zakątku świata w jak najkrótszym czasie – to jest właśnie time:matters 🙂

Główna siedziba mieści się w Niemczech, z oddziałami w Austrii, Holandii, Singapurze, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. time:matters stale powiększa swój zasięg i w tym roku otworzyło nowy oddział w Stanach Zjednoczonych, w Dallas, w Teksasie.

Co to za projekt i na czym polega?

Nasz wspólny projekt ma na celu zaspokojenie potrzeb biznesowych t:m. W związku z ciągłym rozwojem i zwiększającą się liczbą pracowników wymagających szkoleń, m.in. on-boardingowych, jak również z zakresu narzędzi stosowanych do obsługi zleceń, zaistniała potrzeba wypracowania takich mechanizmów i wdrożenia takich narzędzi, które wspomogą osoby zarządzające jak również trenerów w procesach szkoleniowych, a jednocześnie pozwolą tym osobom skoncentrować się na zadaniach rozwojowych.

Podczas wieloetapowego procesu badania potrzeb Klienta, przeprowadzonych warsztatów w oddziale t:m w Amsterdamie oraz w trakcie opracowywania koncepcji wdrożenia ustalono, jakie elementy powinny zostać zrealizowane celem uzyskania oczekiwanych efektów.

Proces uruchamiania metod szkoleniowych podzielono na dwa etapy:
  1. Uruchomienie najnowocześniejszego systemu wspierającego prowadzenie procesów szkoleniowych – LearnWay 3 wraz z mechanizmami dedykowanymi, m.in. dostosowanym procesem on-boardingu nowych pracowników t:m
  2. Produkcja dedykowanych materiałów e-learningowych, czyli przełożenie treści szkoleniowych dotychczas wykorzystywanych w trakcie tradycyjnych szkoleń na formę e-learningową – animacje, pigułki wiedzy, szkolenia z aplikacji, e-learningowe szkolenia produktowe i inne.
Wdrożenie systemu do zarządzania procesem szkoleniowym to wiele wymiernych korzyści:
  • Przeniesienie ciężaru planowania procesu szkoleniowego oraz zarządzania nim
  • Wypracowane ścieżki rozwoju
  • On-boarding, czyli funkcja zapoznania nowego pracownika z tymi obszarami, które są niezbędne w początkowej fazie aklimatyzacji pracownika w firmie i mamy tu na myśli takie zagadnienia, jak ogólne informacje o strukturze firmy, jej misji i wizji, panujących standardach, wykorzystywanych narzędziach pracy oraz innych.
  • Wypracowanie indywidualnych ścieżek rozwoju pracowników – początkowo nowy pracownik otrzymuje materiał szkoleniowy charakterystyczny dla obszaru, w którym będzie pracował, a po przejściu tego etapu otrzyma dostęp do szeregu innych treści rozwojowych, z których będzie mógł dowolnie wybierać te, które najbardziej go interesują, czy w zakresie których chce się doskonalić, prowadząc swoja osobista ścieżkę rozwoju. Będzie to również świetne narzędzie dla osób zarządzających, które na bieżąco będą mogły analizować takie obszary rozwojowe i proponować pracownikom rozwój kariery zgodny z ich zainteresowaniami.
  • Korzystanie z systemu na różnych typach urządzeń – czy to tych tradycyjnych – stacjonarnych, czy mobilnych (tablet, smartphone).
  • Dostosowanie systemu do standardów wizualnych organizacji, w tym zastosowanie charakterystycznych oznaczeń i emblematów, a wszystko po to, aby odbiorca treści i użytkownik systemu w łatwy sposób identyfikowali to wirtualne środowisko z codziennymi zadaniami realizowanymi w firmie.

Czym się wyróżnia ten projekt?

Sukces projektu, to współpraca z Klientem oparta na zaufaniu i otwartości, co pozwala na bieżące dostosowywanie narzędzi do rzeczywistych potrzeb, jak również rozwój systemu dostosowany do zmieniającego się środowiska, w którym t:m pracuje.

time:matters docenia zaangażowanie i otwartość GroMar w procesie tworzenia dedykowanych rozwiązań i otwarcie to propaguje, m.in. w wewnętrznych strukturach firmy. Klient docenia nawiązanie dobrych relacji, co wyjątkowo potwierdzają cykliczne spotkania podsumowujące dotychczasowe działania.

 

Proces wdrażania platformy cały czas trwa – jego planowane zakończenie powinno nastąpić do końca roku. Specyfika projektu przewiduje długoletnią współpracę z Klientem na kolejnych rynkach europejskich.

 


ZOBACZ TAKŻE
Najpopularniejsze artykuły: