Microlearning – małymi krokami do wielkich celów

microlearning

Zamiast nudnych, wielogodzinnych nasiadówek, w trakcie których uczestnicy myślą tylko o tym, by jak najszybciej wrócić do domu – atrakcyjny i efektywny kurs, możliwy do przeprowadzania w godzinach pracy. Brzmi jak mrzonka? Już nie. Poznajcie specjalny kurs, wykorzystujący metodę microlearningu, który udowadnia, że rozwój pracowników jeszcze nigdy nie był tak łatwy i dostępny dla każdego pracodawcy.

Rozwój – to słowo klucz we współczesnym biznesie. Rozwijać chcą się wielkie firmy i małe przedsiębiorstwa, ale także i szeregowi pracownicy. W XXI wieku coraz więcej osób odczuwa wewnętrzną potrzebę samodoskonalenia, nieustannej edukacji i zdobywania nowych kompetencji. W końcu człowiek uczy się przez całe życie. Wynika to nie tylko z własnych ambicji, motywacji czy zainteresowań, ale także wymagań rynku pracy. Rozwój i podnoszenie kwalifikacji otwiera również szansę awansu zawodowego, a czasem nawet wymaga zmiany branży. Wielu pracowników za brak rozwoju swojej kariery obarcza winą pracodawców. Główne zarzuty? Brak szkoleń czy angażowania w nowe projekty.

Oczywiście, nietrudno zrozumieć szefa, który mając do wyboru wysłanie zespołu na kilkudniowy kurs lub pozostawienie w biurze, by wykonywać bieżące zadania – przeważnie wybierze opcję numer dwa. Ale co, jeśli można to połączyć? Co, jeśli szkolenie można odbyć się w miejscu pracy i nie tracić na nie wielu godzin, które odciągają od codziennych obowiązków? A nawet więcej, taki kurs może przybierać atrakcyjną formę wideo i przekazać nawet 48 umiejętności niezbędnych do efektywnej pracy!

Tak, to naprawdę możliwe. A wszystko za sprawą microlearningu i specjalnie opracowanego programu szkoleniowego. Wyjaśnijmy zatem pokrótce. Doświadczeni specjaliści doszli do wniosku, że znacznie bardziej efektywne będzie zaangażowanie pracownika codziennie przez kilka minut, zamiast wysyłać go na kilkudniowe kursy. Unikatowe rozwiązanie zakłada blisko 300 dni lekcyjnych w ciągu roku. Sekretem sukcesu jest ich czas – trwają one maksymalnie pięć minut, po których następuje pięciominutowe ćwiczenie, w atrakcyjny sposób angażujące kursanta.

Już widzimy te wielkie oczy: czego można nauczyć w tak krótkim czasie? To wyrzucanie pieniędzy w błoto. Otóż… niezupełnie. Jeśli przemnożymy liczbę dni przez liczbę minut, okazuje się, że roczny kurs obejmuje 50 godzin zajęć. Czyli, lekko licząc, kilkadziesiąt dni regularnych spotkań wykładowcy lub trenera z uczestnikami w tradycyjnej formie. A to w zupełności wystarczy, by rozwinąć aż 48 umiejętności zawodowych, podzielonych na cztery najważniejsze obszary: mindset, czyli mentalność, produktywność, komunikacja oraz projekty.

Metoda microlearningu jest o tyle efektywna, że zajmuje pracownikowi tylko kilka minut dziennie. A chyba każdy z nas wie doskonale, że w tak krótkim czasie zdecydowanie łatwiej o skupienie i koncentrację, niż w trakcie godzinnego wykładu. Dodatkowo kursanci nie tracą czasu i pieniędzy na dojazdy, nie trzeba im zapewniać przerw kawowych i lunchowych, nie rozpraszają się rozmowami z innymi uczestnikami szkolenia, w końcu: kilka chwil po nim mogą wrócić do swoich aktualnych obowiązków. Oczywiście wykorzystując już w praktyce, wiedzę zdobytą chwilę wcześniej.

Sukces microlearningu jest oparty na metodzie małych kroków – uczestnicy codziennie rozwijają swoje umiejętności. Wszystko odbywa się za pomocą atrakcyjnych graficznie animacji. Co warto podkreślić, działa ona w sposób intuicyjny, a dostęp jest możliwy z każdego urządzenia i miejsca na świecie, zaopatrzonego w internet: począwszy od komputera, poprzez tablet, na smartfonie kończąc.

Co najważniejsze, ten prawie całoroczny (tak, 300 filmików na każdy dzień to jak jedno szkolenie na cały rok) jest przeznaczony nie tylko dla wielkich korporacji, posiadających niebotyczne budżety szkoleniowe. Oferta kursu została skrojona w taki sposób, że koszt efektywnego rozwoju pracownika to zaledwie 1 złotówka dziennie na osobę. Niewiele, żeby nie powiedzieć tyle co nic. A już tylko minimalny wzrost produktywności kursanta wystarczy, żeby zainwestowane środki zwróciły się z nawiązką. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami, wykonując bezpłatny kurs demonstracyjny: http://softskills.edolando.com/demo

Owocnego rozwoju!

Microlearning – małymi krokami do wielkich celów
Oceń ten post