Wprowadź technologię VR/AR do swojej organizacji
Zadbaj o atrakcyjne i nowoczesne narzędzia edukacyjne
Czym jest VR/AR?
Wirtualna rzeczywistość (VR) to sztuczny, wykreowany komputerowo obraz, który może odwzorować elementy prawdziwe, ale także przedstawiać fikcyjne przedmioty, postacie i światy.
AR, czyli rozszerzona rzeczywistość, łączy to, co rzeczywiste z obrazem stworzonym cyfrowo.
Technologia VR/AR to skuteczne, angażujące i atrakcyjne dla odbiorcy narzędzie szkoleniowe.
Ma szerokie zastosowanie w biznesie, nie tylko edukacyjne.
Dlaczego VR/AR?
- Połączenie edukacji z rozrywką i zabawą zapewnia większe zaangażowanie użytkowników.
- Nauka przez doświadczanie ułatwia i przyspiesza przyswajanie wiedzy.
- VR/AR wspiera proces uczenia się w zawodach niebezpiecznych, szczególnie narażonych na ryzyko w trakcie pracy.
- Odcięcie od bodźców zewnętrznych zapewnia więcej emocji, większe skupienie i efektywniejsze zapamiętanie treści.
- VR/AR wzmacnia doświadczenia edukacyjne dzięki wykorzystaniu interaktywnych obiektów 3D oraz realistycznych obrazów i wideo.
- Możliwość symulacji otoczenia i narzędzi pracy pozwala na przećwiczenie nawet skomplikowanych procesów i czynności, w bezpiecznych warunkach.
Dla kogo?
VR/AR ma zastosowanie w wielu branżach i różnych gałęziach biznesu, nie tylko rozrywce czy świecie gier, ale także marketingu i promocji, sprzedaży, budownictwie i nieruchomościach, czy medycynie i ochronie zdrowia.
Sprawdzi się w szkoleniach pracowniczych dla zawodów niebezpiecznych i narażonych na ryzyko pracy.
Duża wszechstronność VR/AR pozwala na znacznie szersze wykorzystanie poza obszarem edukacji, np. w komunikacji i przekazywaniu treści poprzez emocje i doświadczenia.
Pomocne narzędzie do edukowania pracowników oraz klientów, do informowania o ofercie, produktach, prezentacji firmy, konceptów czy zasad bezpieczeństwa, związanych z danym miejscem.
VR, AR i o wiele więcej
Zobacz przykłady rozwiązań dla naszych klientów
Platforma e-learningowa dla PKP SA
Sprawdź, jak GroMar pomaga w rozwoju branży TSL. Poznaj rozwiązania e-learningowe, które wdrożyliśmy w PKP SA!
E-podręczniki dla kształcenia ogólnego i zawodowego. Case study MEiN
Stworzenie tysięcy materiałów e-learningowych dla Ministerstwa Edukacji i Nauki to ogromne wyzwanie. Sprawdź, jak to zrobiliśmy!
E-learning dla międzynarodowej sieci handlowej. Case study Pepco
Sprawdź, jak wspieramy ponad 16 000 pracowników Pepco w ich rozwoju, dzięki szkoleniom e-learningowym i multimedialnym projektom edukacyjnym.
Najczęściej zadawane pytania
Nie wiesz, czym dokładnie różnią się oba rozwiązania? Sprawdź, nasz poradnik o VR dla początkujących oraz o AR w szkoleniach pracowniczych. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, po prostu napisz do nas poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń.
To zależy. Inwestycja w VR/AR to nie tylko koszt produkcji gry i specjalnej aplikacji, ale także koszty związane z samym sprzętem. W wersji najbardziej podstawowej wystarczą gogle VR, a czasem nawet same okulary cardboard, których koszt to ok. 20zł. Jeśli decydujemy się na coś bardziej zaawansowanego, wtedy do kosztów można doliczyć również dodatkowe kontrolery, specjalną kamizelkę, rękawiczki haptyczne, a nawet bieżnię.
Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od branży, nie tylko w rozrywce. Coraz częściej i skuteczniej są wykorzystywane w edukacji i szkoleniach dla pracowników. Znajdują swoje zastosowanie również poza obszarem edukacji, wszędzie tam, gdzie potrzebujesz przekazać informacje, doświadczenia i emocje. Po więcej inspiracji zajrzyj do naszego artykułu o zastosowaniach VR/AR w różnych branżach.
Jeśli chcesz korzystać z rozszerzonej rzeczywistości, czyli AR, potrzebne Ci będzie urządzenie mobilne ze specjalną aplikacją AR. Najczęściej wystarczy smartfon.
W przypadku VR, potrzebna będzie aplikacja VR, gogle VR i opcjonalnie dwa kontrolery.
Zapoznaj się z naszymi case study i realizacjami dla piotrkowskiej mediateki oraz grą mobilną dla firmy Skriware.
Zachęcamy również do pobrania naszej auturskiej aplikacji GroMar Galaxy, która pozwoli Ci lepiej poznać produkty i możliwości GroMar. Pobierz z Google Play lub App Store.
Nie. Czasem wystarczy tylko smartfon. Zwłaszcza technologia rozszerzona rzeczywistość wymaga jedynie urządzenia mobilnego, jak nasz telefon. Najpopularniejszym przykładem AR w smartfonach jest znana gra w Pokemony.
AR nakłada obraz cyfrowy, na obraz rzeczywisty, w ten sposób np. na bazie kodów QR mogą pojawić się opisy danej półki w magazynie lub dodatkowe informacje o produkcie.