- Po co studia podyplomowe specjalistom HR?
- Jakie studia podyplomowe wybrać w branży HR?
- Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów podyplomowych?
- Studia podyplomowe: e-learning
- Studia podyplomowe: social media & online marketing
- Studia podyplomowe: employer branding & CSR
- Studia podyplomowe: wystąpienia publiczne & emisja głosu
- Studia podyplomowe: coach, mentor i trener biznesu
- Studia podyplomowe: doradztwo zawodowe
- Jeszcze więcej studiów podyplomowych dla HR-owców
Lifelong learning to dziś must-have każdego specjalisty, szczególnie w tak zmiennej sytuacji gospodarczej w post pandemicznej rzeczywistości. Dziś już 73% z nas tak uważa. Także rozwój w HR ma kluczowe znaczenie dla kariery zawodowej w tej branży. Wiesz już z naszego bloga GroMar, jakie aplikacje e-learningowe mogą pomóc w rozwoju osobistym. Dziś prezentujemy zestawienie ścieżek rozwoju dla specjalistów i ekspertów HR. Jakie studia podyplomowe wybrać, jeśli pracujesz w dziale HR, L&D, kadr i płac? Na które uczelnie warto się zapisać?
_
Po co studia podyplomowe specjalistom HR?
- Wyższe wynagrodzenie – studia podyplomowe otwierają nowe ścieżki kariery w Twojej obecnej firmie, a także pomogą zdobyć inną, lepiej opłacaną pracę
- Rozwój intelektualny – stymulowanie umysłu do ciągłej nauki i networking podczas studiów podyplomowych mobilizują nasz mózg do działania
- Dodatkowe certyfikaty – warto, aby CV HR’owca pękało w szwach od cenionych na rynku pracy kursów, szkoleń i certyfikatów
_
Jakie studia podyplomowe wybrać w branży HR?
Uczelni publicznych i prywatnych, które oferują studia podyplomowe dla HR’owców jest mnóstwo. Które wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów podyplomowych? Co może Ci się przydać w codziennej pracy w dziale HR? Oprócz ogólnych kierunków, jak “Specjalista HR” od WSB lub “HR Business Partner” w Akademii Leona Koźmińskiego warto wybrać studia podyplomowe z konkretną specjalizacją. Jaką? O tym za chwilę.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów podyplomowych?
- Program studiów – czy odpowiada Twoim celom zawodowym?
- Forma zajęć – prelekcje odbywają się na platformie e-learningowej online, czy stacjonarnie? Ile jest wykładów, a ile zajęć praktycznych?
- Kluczowe metody nauki – zajęcia na żywo z trenerem, laboratoria, projekty w pracy grupowej, a może warsztaty?
- Kadra – kto prowadzi zajęcia? Czy jest realnym ekspertem w swojej dziedzinie? Jakie organizacje, stowarzyszenia, firmy i media wspierają ten kierunek studiów?
Studia podyplomowe: e-learning
Świat L&D (learning & development) i HR (human resources) mają mnóstwo punktów styku. Pracownik działu HR, który wie, czym jest platforma LMS lub jak przygotowywać wartościowe materiały szkoleniowe to dla wielu korporacji bezcenny skarb, dzięki któremu firma zaoszczędzi na dodatkowym etacie.
Kliknij i sprawdź studia “Podyplomowe studia edukacji zdalnej w erze cyfrowej – Cyfrera”, prowadzone przez SGGW (Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego) w Warszawie, gdzie jednym z wykładowcą jest Bartłomiej Polakowski, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych w branży specjalistów ds. E-learningu.
Studia podyplomowe: social media & online marketing
To nie tylko studia podyplomowe dla marketerów i PR’owców. Specjaliści HR mogą tam rozwinąć swoje umiejętności w zakresie promocji działań rekrutacyjnych w internecie, czy prowadzenia firmowej strony WWW i social mediów, dotyczących “Kariery”.
Kliknij i sprawdź studia podyplomowe “Social Media & Content Marketing” prowadzone przez AGH (Akademię Górniczo-Hutniczą) w Krakowie.
Studia podyplomowe: employer branding & CSR
Employer branding i działania CSR’owe są dziś modnym i nośnym tematem w branży HR. Budowanie wizerunku firmy i zarządzanie marką na bazie strategii EB, działań prospołecznych i projektów CSR to zdecydowanie kompetencji przyszłości dla pracowników działów HR.
W zakresie employer brandingu kształci UMCS w Lublinie (“Strateg budowania marki pracodawcy – Employer Branding Strategist”), Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz AGH w Krakowie. Kompetencje managera CSR można zdobyć w Collegium Civitas i wymienionym już “Koźminie”.
Studia podyplomowe: wystąpienia publiczne & emisja głosu
To zdecydowanie częściej temat na gotowe szkolenie online niż studia podyplomowe, jednak wiedza w tym zakresie mogą znacząco pomóc menedżerom i dyrektorom HR m.in. w tworzeniu prezentacji, zarządzaniu Zespołem, prowadzeniu szkoleń, spotkań i konferencji firmowych przed dużą publicznością.
Studia podyplomowe o wystąpieniach publicznych znajdziesz na WSB we Wrocławiu oraz WSKSiM w Toruniu.
Studia podyplomowe: coach, mentor i trener biznesu
Specjalista HR, którzy jednocześnie ma kwalifikacje coacha, mentora i trenera? Ekspert, który może prowadzić dedykowane szkolenia, sesje coachingowe i procesy mentoringowe? Na pewno przyda się w każdej, małej i dużej, organizacji.
Studia podyplomowe w tym zakresie prowadzi Wyższa Szkołą Europejska w Krakowie, CKP w Łodzi, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Humanitas.
Studia podyplomowe: doradztwo zawodowe
To studia szczególnie przydatne dla rekruterów oraz dla HR owców w naprawdę dużych organizacjach, w których wewnętrzne awanse mogą mieć zarówno pionowy, jak i poziomy charakter. Doradca zawodowy to specjalista ds. psychologii zmiany, rozwoju kariery zawodowej i wsparcia w realizacji celów poszczególnych członków organizacji lub pracowników firmy. Pomogą w tym studia podyplomowe w Ateneum lub WSB w Gdańsku.
Jeszcze więcej studiów podyplomowych dla HR-owców
Tematów, w których mogą rozwijać się HR-owcy jest znacznie więcej. Zarządzanie zasobami ludzkimi lub projektami, psychologia, socjologia, czy prawo pracy. Chcesz abyśmy przygotowali drugą część tego zestawienia z kolejnymi propozycjami? Napisz o tym w komentarzu pod tym postem. Twój głos ma znaczenie.